Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home4/feteir/public_html/mezon/libraries/cms/application/cms.php on line 460
انتخاب لباس متناسب با اندام

Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /home4/feteir/public_html/mezon/templates/mezon/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /home4/feteir/public_html/mezon/templates/mezon/html/modules.php on line 36

انتخاب لباس متناسب با اندام

انتخاب لباس متناسب با اندام 

بسياري از خانم ها دوست دارند که اندام متناسب داشته باشند اما عده بسياري کم خانم ها داراي اندام متناسبي هستند اما هر خانمي مي توانند با رعايت نکات بسيار ساده و اصول کلي اندام خود را متناسب تر نشان داده و عيوب اندام خود را بپوشاند اندام خود را با لباس متناسب با اندامش زيبا نشان دهد .

اولين نکته اثر رنگها در اندام :

رنگ‌های چاق‌کننده

به طور کل رنگ‌های روشن، سایز آدم‌ها را کمی از آن چیزی که هستند، بزرگ‌تر نشان می‌دهد. پس بهتر است سراغ رنگ‌های روشن نرویم. اما آیا واقعا می‌شود سراغ رنگ‌های روشن نرفت؟ نه؛ مخصوصا الان که هوا گرم است و جان می‌دهد برای اینکه رنگ روشن تن کنیم. یادتان باشد که پوشیدن لباس‌های یکدست روشن، شما را چاق می‌کند نه اینکه بخشی از ظاهرتان رنگ روشن داشته باشد. پوشیدن یکدست سفید، کرم، زرد، طلایی، سبز باز، آبی آسمانی و صورتی، قطعا تپل‌ترتان می‌‌کند. اما اگر بدانید که با تلفیق این رنگ‌ها با رنگ‌های دیگر می‌توانید بر این خاصیت ناجور غلبه کنید، حتما خیال‌تان راحت‌تر می‌شود. سفید را با مشکی، کرم را با قهوه‌ای، طلایی را زغالی، سبز باز را با یشمی، آبی آسمانی را با سرمه‌ای و صورتی را با دودی هماهنگ کنید تا کمتر چاق‌تان کنند. البته می‌گویند، با نگاه کردن به رنگ زرد، لاغر می‌شوید. دقت کنید نگاه کردن! نه پوشیدن.
رنگ‌های لاغرکننده
اگر می‌خواهید خیلی لاغرتر به نظر برسید، یکدست مشکی بپوشید و والسلام! اما یکدست مشکی پوشیدن برای هر جا و هر موقعیتی مناسب نیست و از طرف دیگر طولانی شدن آن باعث تاثیر منفی روی روحیه‌تان می‌شود. به طور کل رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای، دودی، مشکی، خاکستری چرک، سرمه‌ای، فیروزه‌ای تیره و آبی نفتی تند، خاصیت لاغر کردن دارند. پس سعی کنید عجالتا این رنگ‌ها را بیشتر در ظاهرتان به کار ببرید. اگر هم چاقی موضعی دارید (مثلا در ناحیه شکم، نشیمن‌گاه یا ...) می‌توانید لباس‌های آن بخش را تیره انتخاب کنید. مثلا شلوار مشکی بپوشید یا پیراهن قهوه‌ای.

دومين نکته طرح پارچه

طرح‌های چاق‌کننده

هرقدر پارچه لباس‌تان طرح‌های درشت‌تر و شلوغ‌تری داشته باشد، شما را چاق‌تر نشان می‌دهد. طرح‌های شطرنجی درشت، گل‌های گنده، راه‌های افقی، خشتی‌های پهن، توپ توپی (نه خال‌خالی) ضرب‌درهای درهم، مربع و مستطیل‌های بی‌هوا‌(!)، لوزی‌های درشت و به طور کلی طرح‌های زیادی پت و پهن، قطعا شما را از آنچه هستید، چاق‌تر نشان می‌دهند. همچنین یادتان باشد که هرقدر لباس‌تان پرطرح‌تر و نقش‌دارتر باشد، شما را تپل‌تر می‌کند. پس بهتر است تا زمان لاغر شدن، سراغ لباس‌های ساده‌تر و بدون طرح بروید. صبر کنید، بعضی طرح‌ها هم هستند که لاغر نشان‌تان می‌دهند.
طرح‌های لاغرکننده
بعضی طرح‌ها می‌توانند به شما کمک کنند که لاغرتر به نظر برسید. یکی از طرح‌های رایج برای لاغرتر به نظر رسیدن، طرح‌های راه‌راه عمودی است. اما همین راه‌راه عمودی هم شرط‌هایی دارد. یادتان باشد که راه‌های عمودی خیلی پهن، خاصیت لاغر نشان دادن‌شان را از دست می‌دهند. پس بهتر است، دنبال راه‌های عمودی باریک‌تر روی لباس‌تان باشید. در ضمن اگر پیراهن راه‌راه را با شلوار یا دامن راه‌راه بپوشید، به دلیل اینکه به سختی راه‌های عمودی‌شان در راستای همدیگر قرار می‌گیرند، اندام شما را نامتناسب نشان می‌دهد.
پس بهتر است راه راه‌های عمودی را که انتخاب می‌کنید تنها در یکی از بخش‌های پوشش‌تان باشند، یعنی یا بالاتنه یا پایین‌تنه. در ضمن طرح‌های خالدار ریز هم مناسب هستند. به شرط اینکه در زمینه تیره باشند. مثلا خال‌های ریز سفید در زمینه مشکی. در ضمن طرح‌های گلدار ریز (همان‌ها که مامان‌بزرگ‌های نقلی می‌پوشند) می‌توانند کمی جمع و جورترتان کنند. باز هم یادتان نرود که باید این طرح‌ها هم در زمینه تیره باشد.

تدابیر پارچه های راه راه :
پارچه های راه راه بخاطر اینکه طرحهای متنوع از قبیل راه پهن و باریک و برگهای مختلف می باشند برای اندامهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد معمولاً پارچه های راه راه که راه عمودی داشته باشند اندام را بلندتر و باریکتر می کنند. ولی این قانون استثناء هم دارد. چون بعضی از راههای عمودی ممکن است اندام را پهن تر نشان دهد. و همچنین راه راههای افقی اندام را پهن تر و کوتاهتر نشان میدهد. ولی راه راههای افقی باریک در مقایسه با راه راههای افقی پهن اندام را باریکتر نشان میدهند در واقع این حالات بستگی به عکس العمل چشم نسبت به عرض راه راه و فاصله آنها دارد.
تدابیر پارچه های بته دار :
پارچه های نقش دار مثل پارچه های راه راه میتوانند زیبایی خاصی به طرح لباس بدهند. ولی باید دانست که این پارچه اندام را بزرگتر از پارچه های ساده در همان رنگ نشان میدهند. معمولاً پارچه های با طرح و نقش متوسط و رنگهای نزدیک به هم نتیجه مطلوب تر می دهند. رنگهای روشن و تند و نقش های بزرگ روی پارچه اندام را بزرگتر نشان میدهند.

در صورتیکه رنگهای تیره و شفاف اندام را کوچکتر می کنند. نقش و بته های روی پارچه که حالت افقی دارند چاق تر و آنها که حالت عمودی دارند لاغرتر می کنند. حاشیه پای دامن توجه را به پاها ‌جلب می کند.حاشیه ها معمولاً اندام را پهن تر می کنند. تنها حاشیه عمودی که در وسط لباس قرار می گیرد اگر باریک باشد اندام را باریکتر نشان میدهد.

سومين نکته نوع پارچه 

نوع پارچه :

نوع پارچه هم مثل خطوط مدل اثرات مختلف روی اندام دارند. شخص ممکن است غالباً مدلی با برشهای مناسب با اندام خود انتخاب کند ولی اثر این طرح را با انتخاب غلط پارچه خراب نماید. چون پارچه اگر آهاردار یا فرم، ‌زیاد یا کم می گیرند نور یا منعکس کننده ، روشن یا تیره باشند اثر مختلف روی مدل لباس و اندام دارند.
پارچه های بدن نما :
این نوع پارچه از قبیل حریر و نایلون و غیره معمولا به فرم افتاده و دراپه دوخته می شوند و خطوط اندام را کاملاً نشان می دهند بنابراین عاقلانه نیست اشخاصی که نمی خواهند قسمتی از اندامشان جلب نظر کند یا اشخاصی که خیلی لاغیر یا خیلی چاق هستند آن را بپوشند.
پارچه های آهاردار و بی آهار :
پارچه های آهار دار خطوط خارجی اندام را نشان نمی دهند چون روی بدن افت ندارند. بنابراین هر چند که ممکن است بعضی از نقائصی را بپوشانند ولی اندام را بزرگتر می کنند. پارچه های بی آهار و افت دار مثل کرب اگر راسته دوخته شود به بدن تماس دارد و لاغر نشان میدهد و دراپه اگر دوخته شود زیبایی خاصی دارد.
چه لباسی برای چه اندامی مناسب است:
اندام بلند و مناسب
اگر اندام بلند و مناسب دارید در انتخاب مدل و رنگ آزاد بوده فقط باید سعی کنید مدلی انتخاب نکنید که قد شما را بلندتر نشان دهد. خطوط مایل و منحنی مناسب ترین خطوط اند. رنگهای روشن و تند اگر بصورتتان می آید انتخاب کنید. از پارچه های زیاد کلفت و پرزدار که ممکن است هیکل مناسب شما را تحت تأثیر قرار دهد اجتناب کنید.
بلند، خیلی باریک
اگر قد بلند و اندام خیلی لاغر و باریک دارید لباسهایی بپوشید که شما را چاقتر نشان دهد. مثلاً از دامنهای کلوش و پیلی دار و امثال یقه های بزرگ و آستین گشاد استفاده کنید. طرحی انتخاب کنید که اندام شما را افقی تقسیم کرده کوتاهتر نشان دهد. کتهای تا روی باسن ، بلوزهای چین دار و زیل دار خیلی مناسبتر . از نظر رنگ همانطور که می دانید رنگهای روشن و همچنین اسفتاده از مدلهایی که روی باسن چند رنگ می باشند قدر را کوتاهتر نشان می دهند. از پارچه های خیلی ضخیم و پرزدار و خیلی نازک اجتناب شود.
انعکاس نور
پارچه های براق که مقدار زیادی از نور را منعکس می کنند اندام را بزرگتر نشان میدهند. در صورتیکه پارچه های مات اندام را کوچکتر نشان میدهند. اثر این انعکاس درست مثل اینست که شیئی در روشنایی باشد نزدیکت و بهتر به چشم می آید یا شیئی که در نور خیلی کم باشد دورتر و کوچکتر بنابراین شخصی با اندام چاق پارچه های با راه باریک که او را لاغرتر نشان دهد ولی از نوع ساتن براق باشد او را چاقتر خواهد کرد. بعضی از پارچه ها مثل مخمل هم نور را جذب می کنند هم منعکس. همچنین پارچه هایی که پرز زیاد وظاهر خشن نداشته باشند زیادر در بزرگی اندام اثر ندارند ولی پارچه های خیلی ضخیم یا پرز زیاد برجسته اندام را بزرگتر و پارچه های صاف و نرم تر اگر براق نباشند اندام را لاغتر نشان میدهند.
بلند و چاق :
انتخاب مدل برای این افراد تقریباً مشکل است. چون اگر از خطوط عمودی برای لاغر نشان دادن استفاده کنند قد را بلندتر می کند و اگر از خطوط افقی استفاده شود چاقتر نشان داده خواهند شد.
بنابراین بهترین خطوط برای این اندامها مایل می باشد.یعنی این خطوط رل هر دو خط را تقریباً بازی می کند. رلهای ساده مناسب می باشند. پارچه های لطیف که کمی افت داشته باشند مناسب بوده و رنگهای مخلوط با خاکستری یا رنگهای با غلظت متوسط بهتر از رنگهای خیلی روشن یاخیلی تیره می باشند. از پارچه های بته دار بزرگ و براق و آهاردار خودداری شود.
کوتاه و مناسب :
معمولاً افراد کوتاه قد می خواهند بلندتر جلوه کنند بنابراین از خیاط عمودی، برشهای پرنس و ترکهای باریک و از این قبیل باید اسفتاده کنند. وقتی از دو پیش یا کت و دامن استفاده میشود این افراد باید دقت کنند که کت کوتاه باشد یا حتی تا جلو کمر بیاید در اینصورت قد دامن بیشتر نشان داده شده قدبلندتر بنظر می آید. لباس بهتر است از یک رنگ باشند مثلاً بلوز و دامن از یک رنگ اگر از کمربند استفاده میشود بهتر است رنگ خود لباس یا از همان پارچه باشد و سعی شود از خط کمر بالاتر بسته شود. از پارچه های بدون پرز و بته دار کوچک استفاده شود.
کوتاه و چاق
در اینجا هر خطوط عمودی باز بهترین برشها هستند نه فقط خطوط کاملاً عمودی در تمام لباس بلکه خطوط مایل باهماهنگی خطوط عمودی بسیار مناسب می باشند. مدلهای پرسی ، ترکهای باریک و بهتر است از کت و دامن کمتر استفاده شود چون قد را کوتاه تر می کند. لباس و مانتور یا پالتو مناسبتر است. رنگهایی که کمی خاکستری مخلوط دارند خطوط خارجی اندام را کمتر نشان میدهند. پارچه های بدون پرز که طرح مشخص نداشته باشد بهتر است رنگهای زنده و روشن مناسب نیستند همچنین از پارچه های براق و آهاردار باید اجتناب شود.
باسن بزرگ خارج از اندازه :
این افراد باید از پوشیدن دامنهای راسته و تنگ خودداری کنند. دامنهای راسته روی بدن و باسن آزاد باشد بهتر است. با انتخاب یقه جالب و یا طراحی در بالاتنه میشود توجه را از قسمت باسن سلب کرد. از پوشیدن کت و بلوز روی دامن که روی باسن قطع میشوند و توجه را به این قسمت می برند خودداری کنید. از رنگهای مختلف در این قسمت استفاده نکنید به هر حال اگر کمر و سینه مناسب دارید میتوانید از دامن تیره رنگ و بلوز روشن استفاده کنید وتوجه داشته باشید که مدل بالا تنه هیچ وقت ساده نباشد.
سینه کوچک :
برای سینه کوچک بهتر است از بالا تنه مدل دار از قبیل چین جلو سینه،‌یقه های جالب،‌بالاتنه کوتاه که از روی سینه چین بخورد استفاده کرد.
کمر خیلی باریک
اگر کمر خیلی باریک دارید میشود به جای ساسون در محل کمر خورد دارد یا چین داشته باشد و یاحالت دراپه باشد. از بلوزهای روی دامن هم میشود استفاده کرد.
سینه افتاده و بزرگ
مدل بالاتنه اگر زیاد تنگ دور کمر چسبان نباشد بهتر است حتی کمی هم چین داشته باشد از یقه های بلند یا خیلی باز خودداری شود. از رنگهای روشن و پارچه های براق اجتناب شود.
شانه خمیده و کوچک
توجه را از این قسمت باید به طرف یقه یا دامن بیشتر برد بستگی به اینکه کدام قسمت مناسبتر است. بالاتنه راسته یا چین دار و بلوز روی دامن مناسب است. استفاده از اپل
بالاتنه بلند :
‌بالا تنه را بلندتر یا کوتاهتر نشان دهید. یعنی طوری که توجه در قسمت کمر نباشد و این کوتاهی یا بلندی را نشان دهید. اگر بالاتنه کوتاه است از کمر روی لباس و دامن خیلی تنگ یا خیلی گشاد خودداری شود. برای بالاتنه بلند که بالای ناحیه کمر بسته شود و دامن خیلی کوتاه پوشیده شود چون بلندی بالاتنه را بیشتر نشان میدهد.
راه برای لاغر نشان دادن اندام با لباس
اگر که می خواهید لاغر به نظر برسید باید لباس سایز خودتان بپوشید که این امر اهمیت بسیاری دارد . حتی دختران لاغر هم لباس های تنگ می پوشند . با این کار شما لاغر تر به نظر می رسید .
لباس های خطوط افقی شما را عریض تر نشان می دهد ، اگر این نوع لباس را بپوشید ، بالاتنه شما را بزرگ تر نشان خواهد داد و جذابیت چندانی نخواهید داشت .
خانم ها دقت کنند . کمربند باید در قسمت استخوانی کمر بسته شود پس به یاد داشته باشید کمربند را قسمت بالاتر یا پایین تر کمر نبندید . با این روش شما کوتاه قد یا تپل به نظر نخواهید رسید.
حالا که محل بستن کمربند را می دانید ، این را هم باید بدانید برای این که لاغر تر به نظر برسید باید کمربند عریض تر ببندید . کمربند عریض بستن باعث می شود چشم ها به سوی کمر باریک جذب شوند . کمربند عریض با لباس کوتاه زیباتر می شود .
مشکی رنگ لاغری است ، پس اگر دوست دارید که لاغرتر به نظر برسید لباس مشکی یا حداقل لباس تیره بپوشید . اگر هم میخواهید قسمتی از بدن مثلا پایین تنه کوچک اما بالاتنه متوسط داشته باشید ، شلوار مشکی با تاپ سفید بپوشید تا جذابیت بیشتری داشته باشید .
لباس های گلدار و یا لباس های عجیب و غریب فصلی شما را لاغر نشان نمی دهد ، اگر می خواهید لاغر به نظر برسید از پوشیدن چنین لباس هایی اجتناب کنید چون چنین طرح هایی مخصوصا اگر زمینه آن روشن باشد ، اندام شما را بزرگتر نشان خواهد داد .
پوشیدن کفش پاشنه بلند ظاهر شما را کشیده تر نشان می دهد و شما را قد بلند و لاغر نشان می دهد . همچنین جذابیت شما را دو چندان می کند .
صاف ایستادن شما را بلند قامت و لاغر نشان می دهد . اول از همه به شما اعتماد به نفس می دهد ، دوم کمک می کند که قدی بلند تر و اندامی زیبا تر داشته باشید . داشتن قامت صاف ساده است : چهار شانه بایستید ، شانه ها را به سمت عقب و سینه را رو به سمت جلو نگه دارید . اگر این کار را انجام دهید متوجه اندام زیبای خودتان می شوید .
اصول کلی لباس پوشیدن و نحوه انتخاب آن:
 ا۱همواره لباسی را بپوشید کە کاملاً اندازه شما باشد
۲– اگر اضافه وزن دارید ، پوشیدن لباس های بزرگ، اندام شما را پنهان نمی کند و تنها هیکل شما را اغراق آمیزتر جلوه می دهد.
۳– در میهمانی ها ، صرفاً اگر کمر باریکی دارید از کمربند استفاده کنید در غیر این صورت از آن چشم بپوشید.
۴- پارچه های سنگین (مانند پشمی، بافتنی و چرمی) شما را سنگین وزن تر جلوه می دهند.
۵- پارچه های سبک وزن (مانند کتان و نخی) شما را لاغرتر نشان می دهند.
۶- رنگ های تیره شما را لاغرتر و کوچک تر می کنند.
۷- رنگ های روشن شما را بزرگ تر و حجیم تر نشان می دهند.
۸– لباس هایی کە بالاتنه و پایین تنه یک رنگ دارند، شما را لاغرتر جلوه می دهند.
۹- لباس هایی کە رنگ بالاتنه و پایین تنه آنها متفاوت است، شما را بلند قدتر نشان می دهند.
۱۰- لباس های «یقه بلند» گردن را کوتاه تر می کند.
۱۱- گردن بند ِ کوتاه نیز گردن را کوتاه تر می کند.
۱۲- لباس با خطوط افقی شما را چاق تر، و با خطوط عمودی شما را لاغرتر جلوه می دهد.
برای لاغرتر و بلند قدتر بە نظر رسیدن نکات زیر را رعایت کنید:
۱– لباس های کاملاً اندازه بپوشید؛ لباس های بسیار کوچک و بسیار بزرگ تنها شما را چاق تر نشان می دهند.
۲– لباس های یک دست یک رنگ بپوشید؛ ترجیحاً یک رنگ از سر تا نوک پا.
۳- از پوشیدن لباس های با طرح برجسته و پارچه های زمخت اجتناب کنید.
۴– لباس های تیره رنگ با پارچه های نازک و نرم بپوشید.
۵- شلوار را در ناحیه کمر بالا بیاورید نه پایین تر.
۶- از پوشیدن لباس های با نقش و نگار شلوغ اجتناب ورزید.
۷- لباس با طرح راه راه عمودی بپوشید.
۸- از داشتن ملزومات بیش از حد اجتناب کنید.
برای کوتاه تر و چاق تر بە نظر رسیدن نکات زیر را رعایت کنید:
۱– لباس های با رنگ متفاوت بپوشید.
۲- رنگ های روشن و پر رنگ بپوشید.
۳– لباس های چند لایه بە تن کنید.
۴- کفش بدون پاشنه و ظریف بپوشید.
۵- شلوار تمام قد ( و نه کوتاه) بە پا کنید.
۶- از پوشیدن لباس های سرتاسر یک رنگ بپرهیزید.
۷- لباس با طرح راه راه عمودی نپوشید.

چگونه لباس هایمان را «سِت» کنیم
۱- رنگ جوراب باید همرنگ شلوار یا تیره تر از آن باشد.
۲- رنگ کمربند باید با رنگ کفش یکسان باشد.
۳- کت و شلوار خاکستری و سرمه ای با کفش مشکی، و کت و شلوار قهوه ای و زیتونی با کفش قهوه ای «ست» است.