Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home4/feteir/public_html/mezon/libraries/cms/application/cms.php on line 460
لباس نامزدی

Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /home4/feteir/public_html/mezon/templates/mezon/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /home4/feteir/public_html/mezon/templates/mezon/html/modules.php on line 36

لباس نامزدی

لباس نامزدی

علاوه بر انتخاب مدل مناسب برای لباس نامزدی انتخاب رنگ لباس هم نقش تاثیر گذاری در انتخاب لباس دارد که در این انتخاب باید به رنگ پوست خود نیز توجه کنیم و همچنین فصلی که در ان مراسم خود را برگزار می کنیم مهـم تـریـن مـلاک انتـخاب رنـگ لبـاس، رنـگ پـوسـت افـراد اســت.

رنگ متناب با پوست

افراد تیره پوست معمولاً مو و چشم های مشکی یا قهوه ای دارند و باید لباسی انتخاب کنند که با رنگ های تیره مغایرت داشته باشد.رنگ هایی مثل صورتی، سفید، آبی و طوسی کم رنگ و طلایی رنگ مناسب و مشکی، قهوه ای، سبز یشمی رنگ نامناسب برای لباس این گروه است. افرادی که پوست معمولی (نه تیره و نه روشن) دارند تقریباً می توانند از هر رنگ لباس استفاده کنند اما بهتر است رنگ لباس آنها متناسب با رنگ چشم هایشان باشد و تنها رنگ نامناسب این گروه، رنگ های نزدیک به رنگ پوست شان است.
افرادی هم که رنگ پوستشان روشن است معمولاً موهایی بلوند و روشن دارند و رنگ چشم آنها سبز، آبی، طوسی و عسلی است و باید لباس هایی به رنگ سبز، آبی، قهوه ای، سرمه ای و بژ بپوشند اما هرگز نباید از رنگ زرد و سفید استفاده کنند.

رنگ های معمول لباس نامزدی متناسب با فصل و اندام

سفید :اصلا برای مراسم نامزدی خود از رنگ سفید استفاده نکنید زیرا که در عروسی خود یز به طور حتم از رنگ سفید استفاده خواهید کرد و این باعث تکراری شدن و یک نواخت شدن عکس ها و مراسم شما می شود و تقریبا مراسم شما با عروسیتان فرقی ندارد فقط در صورتی می توانید از رنگ سفید در نامزدیتان استفاده کنید که مراسم عروسی نداشته باشید
کرم : رنگ کرم بعد از رنگ سفید جز رنگ های خنک تابستانی است و در لباس های نامزدی بیش تر به صورت نباتی و یا طلایی استفاده می شود. رنگ های سبز زیتونی ، کهربایی و نارنجی هماهنگی دارد
نقره ای : این رنگ معمولا با رنگ طوسی همراه است و یک رنگ خنثی به نظر می آید. رنگ طوسی تیره مخصوص میانسالان است و هرچه به سمت نقره ای برود جلوه اش بیش تر می شود. این رنگ برای فصل زمستان به هیچ وجه مناسب نیست و احساس سرما را القا می کند . برای بیش تر بهره گرفتن از این رنگ ، باید رنگ دیگری را با آن ترکیب کنید تا جلوه ی بیش تری داشته باشد. رنگ نقره ای را با رنگ های زرشکی ، آّبی فیروزه ای و صورتی می توان هماهنگ کرد.
قرمز : اگر می خواهید در فصل زمستان ازدواج کنید حتما رنگ قرمز را انتخاب کنید. این رنگ رنگ آتش ، خون و عشق است و بسیار پرتکاپو است. در فصل سرما رنگ قرمز می تواند داغ ترین و پرحرارت ترین رنگ باشد. البته اگر اندام تان خیلی بزرگ و درشت است بهتر است سراغ رنگ زرشکی بروید که تاکید کم تری روی اندام تان داشته باشد . این رنگ بیش تر برای سفید پوستان توصیه می شود که تضاد رنگ ها جلوه ی بیش تری داشته باشد. می توانید با رنگ های طلایی و نقره ای به رنگ زرشکی حالت سلطنتی و شکوه ببخشید. رنگ قرمز را نیز می توانید با رنگ های طلایی ، نقره ای ، زرد ، نارنجی ، سفید ، صورتی و سبز هماهنگ کنید.
صورتی : رنگ مشخص زنان است و در آن ملاحت ، نشاط ، شادابی ، پاکی و صداقت کودکانه یافت می شود و انرژی آرامش بخشی دارد . این رنگ بین دختران جوان بسیار پرطرفدار است و با رنگ های سبز ، قهوه ای ، نقره ای و طلایی هماهنگی دار زرد : این رنگ بسیار پویا و محرک است و چشم ها را به خود خیره می کند. بزرگنمایی دارد و برای اشخاص چاق توصیه نمی شود. این رنگ شاد و سرخوش است و شما را پرجنب و جوش جلوه می دهد. القا کننده ی نور و اشعه های خورشید است و زیاده روی در رنگ زرد انسان را خسته می کند و با زیور آلات مسی و کهربایی جلوه ی بیش تری پیدا می کند . این رنگ پوست سفید را سفید تر و چهره ی سبزه را سبزه تر نشان می دهد. رنگ زرد را می توانید با رنگ های سفید ، نقره ای ، صورتی ، قرمز ، قهوه ای و سبز ترکیب کنید.د.
سرخابی : ماهیت رنگ سرخابی با رنگ صورتی برابر است با این تفاوت که رنگ صورتی دیرتر چشم را خسته می کند ولی رنگ سرخابی توجه بیش تری را به خود جلب می کند. این رنگ در فصل سرما حرارت و جلوه ی بیش تری دارد و با رنگ های بنفش ، نقره ای ، سفید و نارنجی هماهنگی دارد. بنفش : انواع مختلفی در تنالیته ی رنگ بنفش می توان یافت که محبوب ترین آن ها ارغوانی ، یاسی ، و بادنجانی هستند . رنگ بنفش سمبل شکوه ، ثروت ، عرفان و کمال است . این رنگ بسیار پر جلال و شکوه است و ترکیب آن بار نگ های طلایی و نقره ای جلوه ای از غرور و ثروت به نمایش خواهد گذاشت . البته ترکیب این رنگ با رنگ های هم خانواده اش مثلا ترکیب یاسی و ارغوانی و هم چنین رنگ های صورتی و سفید هماهنگی کامل دارد.
سبز : در اواع رنگ سبز ، سبز زیتونی و مغز پسته ای جز پرطرفدار ترین رنگ ها هستند . رنگ سبز احساس طراوت ، تازگی ، حیات و سرزندگی به انسان القا می کند . این رنگ برگرفته از طبیعت و جلوه ای از معنویت است . رنگ سبز را با بسیاری از رنگ ها می توان ترکیب کرد : از جمله : سفید ، صورتی ، نارنجی ، زرد ، طلایی ، کرم ، قهوه ای و نقره ای .
نارنجی : رنگ نارنجی از گروه رنگ های گرم و شاد است و اشتها را برمی انگیزد . نارنجی صورت شما را گرم تر نشان می دهد و گرما را القا می کند . ترکیب رنگ نارنجی با رنگ های سرخابی و صورتی ، سفید ، زرد و کهربائی ، قرمز ، سبز و قهوه ای جلوه ی خاصی به شما خواهد بخشید.
آبی آسمانی : طبیعت این رنگ سرد است و رنگ ملایم آن از ترکیب با رنگ سفید به دست آمده است. رنگ آبی تجسمی از آسمان آبی است و به همین علت نشانه ای از فضایی بی کران ، بزرگ و آرامش بخش است. در فصل تابستان که هوا گرم است این رنگ خنکی خاصی دارد و از نظر روانشناسی صلح و احترام را تداعی می کند. رنگ آبی آسمانی با رنگ های بنفش ، سبز ، صورتی و ... هماهنگی دارد.
آبی فیروزه ای : این رنگ طبیعتا مثل رنگ آّبی آسمانی است ولی پررنگی آن شادی ، تاکید و اسرار آمیزی بیش تری دارد. آبی فیروزه ای از قدیم مورد توجه ایرانیان بوده و مخصوصا در رنگ آمیزی مذهبی مثل : کاشی کاری های مساجد بسیار کاربرد داشته است و از طریق این رنگ آرامش و الوهیت را القا می کردند . آبی فیروزه ای با رنگ های طلایی و سفید هماهنگی دارد.