Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home4/feteir/public_html/mezon/libraries/cms/application/cms.php on line 460
همه چيز درباره موزن عروس و لباس عروس

Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /home4/feteir/public_html/mezon/templates/mezon/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /home4/feteir/public_html/mezon/templates/mezon/html/modules.php on line 36

همه چيز درباره موزن عروس و لباس عروس

همه چيز درباره موزن عروس و لباس عروس

پیراهن سفید عروسی


در دوران باستان عروس‌ها برای نشان دادن شادی خود از رنگ‌های شاد و روشن استفاده می‌کردند. امروزه بسياري از عروس هاي جوان لباس عروسي براي انها اهميت بسياري دارد و نو عروسان به دنبال لباسي هستند که درمهم ترين شب زندگي خود به خوبي بدرخشند و در ان لباس زيبايي عروسان دو چندان شود پس ما توصيه قبل خريد لباس ونوع لباس که انتخاب مي کنند داريم که بهترين تصميم را براي انتخاب مهم ترين لباي زندگي هر دختري است داشته باشند.
نکاتي که قبل از خريد لباس بايد توجه داشته باشيد
داستان شخصی خودتان را داشته باشید
دوست دارید لباس عروستان چه احساسی در شما ایجاد کند؟ دلتان می‌خواهد وقتی مهمانان در روز جشن، شما را در لباس عروس می‌بینند چه فکری بکنند و چه نظری داشته باشند؟ دوست دارید عروسی سنتی،‌مدرن، کلاسیک، شیک یا متفاوت باشید؟ شاید هم دوست دارید، با پوشیدن لباس پر زرق و برق و لوکس کمی خودنمایی کنید؟ اول تکلیفتان را با خودتان راجع به این بخش معلوم کنید و بعد من قول می‌دهم که بتوانید بهترین لباس عروس متناسب خود را پیدا کنید.
صبحانه بخورید و بعد پرو کنید
قبل از بیرون رفتن از خانه به قصد خرید و پرو لباس عروس، صبحانه خورده باشيد. به خاطر اين که، با صبحانه نخوردن احتمالا حجم شکمتان کوچکتر خواهد بود و این یعنی اگر جزو عروس خانم های تپل یا شکم دار باشید، موقع پرو لباس اندازه واقعی بدنتان مشخص نیست.

همراهان همدل انتخاب کنید
بیشتر مزون های لباس عروس از آمدن همراه با عروس استقبال می کنند. همراهان زیاد باشد طبیعتا ایده ها و نظرات هم زیادتر و بالطبع متفاوت تر می شود و در نتیجه ممکن است انتخابتان را سخت مي کند. با کسانی بروید که نظرشان را قبول دارید و با روحیات شما هنگام خرید آشنا هستند . موقع خرید لباس عروس 20-30 نفر را همراه خودتان به مزون نبرید و هربار که لباسی را پرو می‌کنید فوری عکسش را برای نیمی از فامیل و دوستان نفرستید و نظرخواهی نکنید چون فقط و فقط گیج‌تر می‌شوید و اصلا یادتان می‌رود که خودتان چه لباسی دوست داشتید. موقع خرید فقط 2 تا از صمیمی‌ترین دوستان یا اقوامتان را که البته آدم‌هایی رک هستند و در این زمینه تجربه دارند با خودتان همراه کنید.
ا آقایان نروید دنبال لباس‌عروس‌!
خریدن لباس عروس ذوق و سلیقه و حوصله می‌خواهد. باید برای این‌کار وقت بگذارید. مطمئن باشید که پشیمان نمی‌شوید. چون اولین و آخرین باری است که این کار را انجام خواهید داد. توصیه ما این است که با یک خانم به خرید لباس عروس بروید نه با آقای داماد. آقایان اصولا حال و حوصله خرید ندارند و مطمئن باشید وقتی شما لباس عروس سوم را امتحان می‌کنید، برای اینکه از این خرید کسل‌‌کننده خلاص شوند، به شما خواهند گفت این لباس بهترین است اما اگر سر فرصت و حوصله لباس عروس دلخواه‌تان را پیدا کردید، می‌توانید همسر آینده‌تان را سورپرایز کنید. به همین سادگی.‌‌
کفش عروسی را زودتر بخرید
درست همان قدر که همراه داشتن لباس زیر مناسب اهمیت دارد، پوشیدن کفش مناسب هم مهم است. کفش شما در روز پرو باید همان کفشی باشد که قرار است شب عروسی بپوشید. به این ترتیب خیاط یا فروشنده می تواند بفهمد که دامن شما چقدر باید بلند باشد یا دنباله آن باید چطور قرار بگیرد.
لباس زیر مناسب بپوشید
همان لباس زیری را به تن کنید که قرار است شب عروسی بپوشید. اگر قرار است لباستان دکلته باشد، فروشنده یا خیاط به شما خواهد گفت از لباس زیر تنه دار و بدون بند استفاده کنید. بنابراین قبل از آنکه به پرو بروید، لباس زیر نو و مناسب را خریداری کرده و همراهتان ببرید.

سایز لباس عروس را در نظر بگیرید
هیچ منظره‌ای بدتر از این نیست که عروسی در طول مراسم ازدواجش دائم بالای لباس بدون آستینش را نگه داشته باشد که مبادا پایین بیاید یا با سجاق یقه درگیری داشته باشد و... از همان ابتدا لباسی انتخاب کنید که قالب تنتان باشد تا مجبور به تغییر و دستکاری لباس نشوید.بیشتر عروس ها از شدت استرس در روزهای قبل از عروسی وزن کم می کنند. بنابراین به خیاط یا فروشنده بگویید لباسی می خواهید که اگر لاغر شدید بتوانید آن را در شب عروسی به تنتان اندازه کنید.
- با لباس دلخواهتان بچرخید
با لباس عروسی که انتخاب کرده اید راه بروید و بنشینید تا مطمئن شوید که با آن راحت هستید. اگر لباس برایتان بلند یا تنگ و گشاد باشد یا اگر راه رفتن تان را مشکل کند به هیچ عنوان نباید آن را انتخاب کنید. مگر آن که بخواهید در روز عروسی از اول تا آخر در عذاب باشید.

اصول تناسب را از یاد نبرید
. موقع خرید لباس عروس را بر اساس اندامی که در حال حاضر دارید، انتخاب کنید نه اندامی که می خواهید، داشته باشیدوقتی می‌خواهید لباس عروسی‌تان را بخرید باید، چیزی را انتخاب کنید که متناسب با اندام شما باشد؛ مثلا لباس‌های تنگ و چسبان به درد کسانی که اندام گلابی‌شکل دارند نمی‌خورد و آنها که بالاتنه‌ای چاق دارند بهتر است لباسی با بالا تنه بلند نپوشند. البته یادتان باشد که قرار نیست فقط یک مدل لباس به شما بیاید و هیچ انتخاب دیگری نداشته باشید. در مزون‌های عروس، لباس‌های متفاوتی برای اندام‌های مختلف وجود دارد بهتر است در این بخش به نظرات کارشناسانی که در مزون‌ها هستند، توجه کنید.
یک نکته مهم:
در روز پرو، حتما درباره شنل یا کت، تاج عروس و تور عروس، دستکش، کیف و هر متعلقات دیگری که فکر می کنید نیازتان خواهد بود صحبت کنید. انتخاب این موارد به قدر کافی وقت گیر است. بنابراین آن را برای روز آخر نگذارید و از قبل فکر همه چیز را بکنید.
فصل عروسی هم مهم است
اگر شما در فصول زمستان و پاییز قصد دارید جشن ازدواج‌تان را برگزار کنید، باید دور خرید لباس عروس‌های دنباله‌دار را خط بکشید چون در این فصول هوا بارانی و برفی می‌شود و شما حتما دوست ندارید با یک لباس عروس گلی وارد مجلس شوید. لباس عروس بدون دنباله برای این فصول مناسب‌ترند ولی اگر بازهم تمایل دارید که این لباس عروس‌های دنباله‌دار را انتخاب کنید، حداقل لباس‌های دنباله‌داری را برگزینید که می‌توانید پارچه دنباله‌دار آن ‌را جدا کنید و هنگام رسیدن به سالن آن ‌را دوباره به لباس عروس‌تان وصل کنید. البته محل برگزاری جشن ازدواج‌تان هم مهم است. در باغ مسلما شما نمی‌توانید چنین لباس‌هایی بپوشید.‌‌
چه لباسي براي چه اندامي مناسب است
عروس های با قد بلند :
از لباس هایی که خطوط یا کارهای عمودی دارند و یقه های ایستاده و آستین بلند بپرهیزند . اگر قدبلند هستیدیک لباس ساده می تواند قد طبیعی شما را بلندتر نشان دهد.
درجستجوی یک لباس ساده باشید. روش ما به بزرگنمایی اندام طبیعی شما کمک می کند. بنابراین هر ویژگی ای که لباس داشته باشد مثل خط کمر پایین تر و یا دامنی بلند و مواج لازم است که با قد بلند شما جور در بیاید. اگر لباس شما دامن بلندی دارد باید تا زیر مچ پا امتداد داشته باشد. چون نباید جوری به نظر برسد که لباستان را از یک فرد قد کوتاه عاریه گرفته اید!
عروس های با قد کوتاه :
از انتخاب لباس عروس با دامن بزرگ پرهیز کنید چون این دامن ها شما را کوتاه تر جلوه می دهند . انتخاب دامن های ماکسی به شکل فون مناسب تر است. با داشتن شانه های ظریف و زنانه و کمری مناسب لباس عروس زیرانتخابی ایده آل برای عروس های کوتاهتر می باشد. طراح های کار شده روی لباس کوچکتر و ظریف تر باشد و در ناحیه کمر لباس کشیده تر شود تا قدتان را بلند تر نشان دهد.
اگر ریزه اندام هستند در جستجوی لباسی با دامنی شیپوری شکل باشید مدلی انتخاب کنید که خط کمر طبیعی شما را مشخص کند تا نیمه پایینی لباس و البته اندام شما را بلندتر نشان دهد. جنس پارچه به نظر خودتان بستگی دارد – می توانید از پارچه های براق و درخشان استفاده کنید. اما سنگ کاری یا طرح های لباس نباید درشت باشند و محدود به ناحیه سینه شود تا کمی بالاتنه جلوه داشته باشد.
عروس های با اندامی شبیه ساعت شنی:
افرادی که شانه های پهن و کمر باریکی دارند. عروس های با این شکل اندام بسیار خوش هیکل و حسادت برانگیز می باشند. لباس هایی با یقه دکلته و دامن بلند و دنباله دار و تنگ تا قسمت بالای ران به شکل مدل ماهی برای این افراد مناسب ترین گزینه می باشد.
عروس های با شانه های پهن و کمر باریک :
یقه ای به شکل هفت بدون داشتن آستین و دامنی با برش ها و خط های کمی شلوع اندامتان را به شکل جذابی در آورید . مدل بدون آستین بنددار گزینه مناسبی برای این افراد است، زیرا باعث می‌شود که شانه‌‌ها باریکتر به نظر برسند. یا می‌توانید پیراهنی دکلته را امتحان کنید، زیرا از پهنا و عرض شانه‌‌های شما کم می‌کند. از پوشیدن پیراهن‌‌های با آستین افتاده کوتاه که شانه‌‌ها را نمی پوشاند و شانه‌‌ها را بزرگتر از آنچه هست نشان می‌دهد، خودداری کنید. اگر شانه های پهنی دارید، يا بهتر است لباستان بندی باریک و عمودی که روی شانه یا سرشانه قرار می گیرد، داشته باشد تا خطای دید ایجاد کند و پهنی شانه ها را نشان ندهد.
عروس با اندام گلابی شکل :
افرادی که دارای باسن گرد و کمی قوس در کمر هستند می توانند انتخاب های عالی برای لباس عروسشان داشته باشند. لباس کاملا بلند با توجه به بالا تنه و خط کمر اندام شما را بسیار متعادل جلوه می دهد
درجستجوی دامنی باشید که کمی پف دار باشد و از کمر تا زمین کشیده شود، قسمتهای باریک بدن را مشخص و ناحیه باسن و ران به بدن چسبیده نباشد. ( پارچه های ساتن دوشز و تافته برای این مدل لباس بسیار مناسب هستند برای اینکه این پارچه ها به بدن نمی چسبند) بالاتنه یقه هفت و یک سینه ریز ریش ریش می تواند به اندام فوقانی جلوه بهتری بدهد.
عروس با پاهای باریک و کشیده :
میتوانید از مدل هایی که بتوانند زیبایی پاهایتان را نمایان کنند استفاده کنید. مانند مدل عکس زیر که با یک برش کوچک تا زانو و استفاده ازبرش های فانتزی زیبا شکوه و جلوه لباس عروستان را چندین برابر کنید.
عروس با اندام پر :
اگر شما اندام پری مانند کریستینا هندریکس یا روت جونز دارید ، لباسی مانند شکل زیر با یقه دکلته قلبی شکل و برش های نامتقارن در کمر برای تقارن و فرم اندام شما بسیار مناسب می باشد.
عروس‌هایی که سینه‌های کوچک دارند:
داشتن سینه‌های کوچک می‌تواند برای شما مفید باشد و به شما اجازه می‌دهد تا از طرح‌‌های تزئین کاری شده استفاده کنید، مانند تزئیناتی دور گردن و یقه. با پارچه پوشاندن و آراستن یقه؛ همچنین پیراهن بلندی که بالاتنه کوتاهی دارد و خط سینه آن بالا است و درزی در زیر خط سینه دارد بسیار خوب و مناسب است.
عروس‌هایی که سینه‌های بزرگ دارند:
از پوشیدن یقه‌‌های بسته و پیراهن‌‌های دکلته خودداری کنید. یقه‌‌های گلابی شکل و قلبی و یقه هفت بهترین نوع یقه برای این افراد است.
مدل هاي لباس عروس چه مي دانيد
امپراطوری
این مدل به خاطر خط های خاصش که تا زیر و روی سینه هست و به پایین پخش می شود به این نام معروف است. مدل امپراطوری ممکنه آستین داشته باشد یا بدون آستین باشد، همچنین از چین های مختلفی نیز برای این دامن این لباس می توان استفاده کرد. این لباس از مواد سبک تری درست شده است حس رمانتیک تری را به شما خواهد داد.
این لباس مناسب چه کسانی می باشد: این مدل مناسب اکثر عروس ها است اما بیشتر به کسانی توصیه می شود که قصد دارند سینه های برجسته داری داشته باشند. اما خانم هایی با سینه های درشت این مدل را بیشتر انتخاب می کنند زیرا این مدل دایره ای قدیمی میتواند بهتر سینه ها را پوشش دهد.
استوانه ای
همانطور که از اسم این مدل پیداست مدل استوانه ای از بالا تا پایین کشیده و باریک است. این مدل که به قلافی هم معروف است، میتواند کاملا به بدن شما بچسبد و تمام انحنا های بدنتان را نشان دهد. این مدل نسبت به لباس هایی که گلدوزی داشته و سبک تر هستند ممکن است ساده بنظر برسد.
این لباس مناسب چه کسانی می باشد: با این که این مدل همیشه خوب است اما بیشتر برای عروس های لاغر مناسب می باشد. عروس های لاغر و کوتاه با این مدل بلندتر به نظر میرسند. اما توجه داشته باشید چون این مدل تنگ می باشد ممکن است که باعث شود تا شما نتوانید خوب برقصید.

پری دریایی
این مدل تحریک کننده بدن شما را به نمایش می گذارد. این مدل تمام خطوط انحنای بدن را از سینه تا زانو مشخص می سازد. این مدل لباس تنوع های گوناگونی دارد که باعث می شود هیچ محدودیتی در انتخاب آن نداشته باشید.
این لباس مناسب چه کسانی می باشد: به دلیل چسبندگی این مدل، این لباس برای کسانی که با لباس کم راحت هستند مناسب می باشد. این مدل برای کوتاه قدها، لاغر ها و بلند قدها مناسب می باشد؛ در نتیجه هر دختری میتواند این مدل لباس را دوست داشته باشد
شکل / پرنسسی
ین نام بخاطر شکلی است که لباس در هنگام پوشیده شدن دارد، این مدل کلاسیک و ساده است. مدل پرنسسی به اطراف شما پخش می شود و روی زمین کشیده می شود. همچنین طول آن ممکن است تا بالای زانو باشد و یا با چین هایی همراه باشد. و یا ممکن است چین های لباس عروس با مواد سنگین مثل ساتن همراه باشد.
این لباس مناسب چه کسانی می باشد: لباس پرنسسی تقریبا مناسب تمام عروس ها است، اما دامن بلند این مدل لباس قسمت پایین پای شما که ممکن است لاغر باشد را کامل می پوشاند. اگر هدف شما لاغرتر به نظر رسیدن باشد این مدل بهترین است چون بلندای این لباس و تاکیدی به طول لباس می دهد.
تجملی
داستان های افسانه ای از روی این مدل ساخته شده است. این مدل می تواند یک تکه یا دو تکه باشد. این مدل لباس برای مراسم سنتی و بزرگ عالی می باشد. استفاده از این مدل لباس همراه با دستکش باعث تحیر همگان می گردد. در این مدل لباس از همه مواد مانند ساتن و ابریشم و ... استفاده می شود.
این لباس مناسب چه کسانی می باشد: این لباس برای بسیاری از عروس ها مناسب می باشد اما این مدل لباس برای کسانی که قد بلند و بدن ظریفی دارند و یا کسانی که اندامی گلابی شکل دارند بسیار زیبا می باشد. دامن این لباس با برجسته نشان دادن قسمت کمر، بزرگی قسمت پایین تنه را پنهان می کند. اگر بخواهیم برای این مدل مثالی بیاوریم، ساعت شنی بهترین مثال برای این مدل است. زیرا این مدل تأکید بیشتری به قسمت کمر دارد.