Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home4/feteir/public_html/mezon/libraries/cms/application/cms.php on line 460
کفش عروسی

Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /home4/feteir/public_html/mezon/templates/mezon/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /home4/feteir/public_html/mezon/templates/mezon/html/modules.php on line 36

کفش عروسی

کفش عروسی

کفش عروسی می تواند روزتان را دلچسب کند و یا کاملا بر هم بزند. نه تنها کفش مناسب باید با عروس، روز عروسی و لباس عروس هماهنگ باشد بلکه باید چنان باشد تا در تمام طول مراسم با آن راحت باشید. آموختن این که چگونه کفشی برگزینیم که با لباسمان هماهنگ باشد کار سختی نیست.

برای انتخاب بهترین کفش برای عروسی، معمولا باید دو جفت کفش انتخاب کرد. یک جفت برای مجلس رسمی و عکاسی و یک جفت برای زمان عادی و مراسم غیر رسمی. البته وقتی که کفش جنس خوبی داشته باشد و راحت باشد نیازی به خریدن دو جفت کفش احساس نمی‌شود. در زمان انتخاب، حتما به دنبال کفشی باشید که کاملا چرم بوده و پای شما را در طول روز و شب ایمن و راحت نگه دارد.
روز عروسی روزی طولانی و خاطره‌انگیز است. اگر معمولا کفش پاشنه بلند نمی‌پوشید چرا باید مجبور به امتحان کردن آن در بزرگترین شب زندگی خود باشید؟ برعکس اگر عادت به پوشیدن کفش پاشنه بلند پهن دارید نیز نیازی به پوشیدن کفش باله در این روز بزرگ ندارید. پس کفشی را انتخاب کنید که پاهای‌تان در آن در طول مدت زمان عروسی احساس راحتی داشته باشند. کفش ها یا صندل هایی که پاشنه بلندی دارند در نگاه اول جذابیت غیرقابل انکاری دارند اما یادتان باشد شما قرار است این کفش را تمام طول شب به پا کنید و با آن راه بروید. کفش هایی با پاشنه بیشتر از 7 سانتی متر شیب کف زیادی دارند و همین باعث ایجاد درد در انحنای پا می شود؛ اگر اختلاف قدی بارزی با همسرتان دارید که می خواهید با پاشنه جبران کنید، کفش های لژدار را به شما توصیه می کنیم چون سطح اتکای بیشتری دارند و درد دیرتر سراغ تان می آید.
لباس شما چه فرمی دارد؟ اگر لباس شما کوتاه است بهترین گزینه انتخاب کفش پاشنه بلند است. اگر لباس شما بلند است بهتر است از کفش با پاشنه متوسط استفاده کنید تا پاهای‌تان احساس راحتی بیشتری داشته باشند. در خاطر داشته باشید که حتما برای پرو لباس عروس، کفش خود را نیز همراه خود ببرید.
مواظب کفش‌های خود باشید بخصوص اگر مراسم ازدواج شما در فضای بیرونی برگزار می‌شود. از افتادن و سرخوردن در چمن و یا روی سطوح چوبی با خریدن یک جفت محافظ پاشنه جلوگیری کنید. این محصول کفش شما را تمیز و فرم بدن شما را در حالت طبیعی نگه میدارد.
در پایان یک روز شلوغ و پردغدغه به خرید کفش عروسی تان بروید چون در تمام روز بر اثر راه رفتن و ایستادن، پاها کمی ورم می کنند و بزرگ تر می شوند؛ همان اتفاقی که در روز عروسی برای شما می افتد. با این مشابه سازی، مناسب ترین کفش را خریداری می کنید که پایتان را اذیت نمی کند.
با رعایت همه قواعد، بهتر است یک جفت کفش یدکی هم همراه داشته باشید. یک کفش تخت یا با لژ 3 سانتی متری که امتحانش را قبلا پس داده و شما آن را به عنوان کفشی راحت می شناسید. در ساعات پایانی شب و بعد از مراسم رسمی تان می توانید از این کفش استفاده کنید. البته این تغییر فقط برای عروس خانم هایی توصیه می شود که لباس بلند دارند.
وقتی برای خرید کفش لباس عروسی تان می روید، بهتر است تکه ای از پارچه لباس را همراه ببرید. درست است که رنگ لباس عروسی شما سفید است ولی رنگ سفید طیف گسترده ای دارد و بهتر است گزینه ای را انتخاب کنید که به رنگ لباس شما نزدیک باشد. به ست هایی مثل هماهنگ کردن رنگ کفش با لاک یاسی، صورتی و. . . هم فکر کنید. چنین ستی را به کسانی پیشنهاد می کنیم که لباس عروس کوتاه می پوشند یا جلو لباس از پشت کوتاه تر است و در طول مراسم کفش دیده می شود.
در مورد جنس کفشتان تصمیم بگیرید.ابریشم، کرپ یا ساتن انتخاب های معمول هستند زیرا این ها پارچه های معمول برای لباس عروس هستند.
رنگ کفش با رنگ لباس عروس هماهنگ باشد.نه تنها از لحاظ رنگ کفش و لباستان باید همخوانی داشته باشند بلکه از جهات تزیینات و مروارید دوزی و گلدوزی باید با لباستان نیز جور باشد.
فکرش را هم شاید نکنید ولی جنس و وضعیت کف محل برگزاری جشن ازدواج تان هم در انتخاب کفش مهم است. اگر عروسی شما قرار است در باغ برگزار شود سراغ کفش با پاشنه نوک تیز نروید چون پاشنه آن درون گل، سنگ و خاک زمین چمن فرو می رود و راه رفتن را برای شما سخت می کند. برای این مکان ها از کفش های تخت یا با پاشنه پهن استفاده کنید. اگر قرار است مراسم شما در سالن، با کفپوش سنگ و فرش برگزار شود، کف کفش شما نباید صیقلی و صاف باشد؛ بهتر است کف کفش تان را کفی های عاج دار که با کف اصطکاک ایجاد می کنند، بچسبانید.
پوشیدن آزمایشی یادتان نرود: اگر شما روزی چند ساعت کفش لباس عروسی‌تان را در منزل بپوشید و با آن راه بروید، هم به راه رفتن با آن عادت می‌کنید و هم می‌توانید با آن بایستید. مطمئن باشید راه رفتن و رقصیدن با یک کفش پاشنه‌بلند سفید در یک لباس بزرگ و حجیم و سنگین کار بسیار دشواری است.
مدل لباس عروستان را نیز مد نظر قرار دهید.
کفش های مدل تابستانی باز و بندی ¸ هر چقدر هم که زیبا ¸ ظریف و چشمگیر باشند با لباس های پرنسسی کلاسیک با دامن پفی و یقه های بلند و ایستاده اشرافی همخوانی ندارند . پیراهن های مدل سیندرلایی و کلاسیک باید با کفش هایی کاملا رسمی و بسته ست شود.
بهتر است هرچقدر لباس شما پرکار و چشم گیر تر است کفش تان ساده تر و بدون گل و سگک اضافی باشد.
در عوض برای پیراهن ها عروس راسته با دامن ماهی ¸ دامن فون یا دامن تنگ چاک بلند و والان یا دنباله ¸ می توانید از کفش های مدل تابستانه یا کفش های ظریف بندی استفاده کنید.
با توجه به سادگی این گونه لبا س ها ¸ کفش ها را می توان به رنگ نقره ای یا نگین دار انتخاب کرد ¸ به شرطی که نگین یا تزئینات نقره ای رنگ ¸ بر روی لباس نیز به کار رفته باشد.
به یاد داشته باشید در صورت استفاده از کفش های تابستانی و جلو باز ¸ هرگز از جوراب ( سفید ¸ شیشه ای و ... ) استفاده نکنید.
کفش عروس باید پاشنه بلند و کاملا مجلسی باشد . بلندی پاشنه تان را تا حدی انتخاب کنید که حتی الامکان از داماد کوتاه تر باشید یا نهایتا در یک سطح قرار بگیرید.
عروس خانم های بلند قد باید از پاشنه های کوتاه سه سانتی یا حتی کفش های مجلسی پاشنه تخت استفاده کنند .
اگر شما بلندقد تر از نامزدتان هستید و یا خیلی کوتاه تر پس باید در انتخاب پاشنه کفشتان ملاحظه کنید. کفش پاشنه بلند پاهای شما و همچنین اندام شما را کشیده تر و موزون تر نشان خواهد داد. بنابر این اگر فرم و ظاهر خاصی در نظرتان است اجازه دهید تا کفش هایتان به این نیت شما کمک کند.
کفش های خوب قیمت بالایی دارند. گاهی لازم است برای خریدشان ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان هزینه کنید. به این فکر نباشید که چون قرار است یک شب کفش را بپوشید، باید کفش ارزان قیمتی بخرید. اگر از چند ماه قبل از عروسی در فکر کفش باشید، شاید بتوانید در حراجی های آخر فصل برندهای معروف کفش خوبی را با قیمت ارزان تر پیدا کنید. پس خرید کفش را به روزهای آخر موکول نکنید و کمی زودتر به فکر باشید. اگر کفش شما خوب و راحت باشد می توانید در مهمانی های بعد از ازدواج هم از آن استفاده کنید.